• Բայրամովը ամերիկացի սենատորի հետ քննարկել է տարածաշրջանում իրավիճակը
Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է՝ ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, սենատոր Սթիվ Դեյնսի հետ:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպմանը քննարկվել են՝ ադրբեջանա-ամերիկյան հարաբերությունների ներկա վիճակը և հեռանկարները, միջխորհրդարանական կապերի կարևորությունը, տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը, ինչպես նաև հետհակամարտային շրջանում տարածաշրջանում իրավիճակը։
Նախարար Ջեյհուն Բայրամովը սենատորին տեղեկացրել է՝ հետհակամարտային շրջանում տարածաշրջանում առկա իրավիճակի և իրողությունների, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի, ինչպես նաև այդ ճանապարհին առկա խոչընդոտների մասին։

Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов провёл встречу с членом Комитета по международным отношениям Сената США, сенатором Стивом Дейнсом.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве иностранных дел Азербайджана, в ходе встречи были обсуждены текущее состояние и перспективы азербайджано-американских отношений, значение межпарламентских связей, вопросы региональной безопасности, а также ситуация в регионе в постконфликтный период.
Министр Джейхун Байрамов проинформировал сенатора о текущей ситуации и реалиях в регионе в постконфликтный период, процессе нормализации между Азербайджаном и Арменией, а также о существующих препятствиях на этом пути.