05 Մայիսի 2025 - 14:40
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ «Բաքվի Սուրախանիի շրջանի Ամիրջան ավանի Իմամ մզկիթի վերանորոգման և վերականգնողական աշխատանքների համար միջոցներ հատկացնելու մասին»:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, փաստաթղթում ասվում է.
«Ղեկավարվելով Ադրբեջանի Հանրապետության Սահմանադրության 109-րդ հոդվածի 32-րդ կետով՝ կարգադրում եմ.
1. Բաքու քաղաքի Սուրախանիի շրջանի Ամիրջան բնակավայրում գտնվող Իմամ մզկիթում վերանորոգման և վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու համար Ադրբեջանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի պահուստային ֆոնդից Ադրբեջանի Հանրապետության կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեին հատկացնել 600 (վեց հարյուր) հազար մանաթ:
2. Ադրբեջանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությանը՝ ապահովել ֆինանսավորում այս կարգադրության 1-ին մասում նշված չափով:

• Алиев выделил 600 тысяч манатов на ремонт мечети Имама в поселке Амирджан
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал распоряжение «О выделении средств на проведение ремонтно-восстановительных работ в мечети Имама в поселке Амирджан Сураханского района города Баку».
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в документе говорится:
«Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
1. Для проведения ремонтно-восстановительных работ в мечети Имама, расположенной в поселке Амирджан Сураханского района города Баку, из предусмотренного в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2025 год резервного фонда президента Азербайджанской Республики выделить Государственному комитету по работе с религиозными образованиями Азербайджанской Республики 600,0 (шестьсот) тысячи манатов.
2. Министерству финансов Азербайджанской Республики обеспечить финансирование в сумме, указанной в части 1 настоящего Распоряжения.
3. Кабинету Министров Азербайджанской Республики решить вопросы, вытекающие из настоящего Распоряжения»