• AZAL. Ավիացիոն նավատորմը կհամալրվի ավելի քան 20 ժամանակակից ինքնաթիռներով
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին հայտարարել է AZAL-ի ներքին և արտաքին հաղորդակցությունների բաժնի ղեկավար Ֆարիդ Հուսեյնովը՝ «Կայուն լուծումներ տրանսպորտային ենթակառուցվածքներում» խորագրով պանելային նիստում իր ելույթի ժամանակ, որը կազմակերպվել էր «Հանրային գործընթացները մեդիա հարթությունում» 2-րդ ֆորումի շրջանակներում, որը կազմակերպվել էր Մամուլի զարգացման գործակալության կողմից:
«2024 թվականին ընկերությունը սպասարկել է ավելի քան 4 միլիոն ուղևորի 63 ուղղություններով։ Սա ռեկորդային ցուցանիշ է։ 2025 թվականին նախատեսվում է նավատորմը համալրել ավելի քան 20 ժամանակակից ինքնաթիռով», - ասել է նա։

• AZAL: Воздушный флот будет пополнен более 20 современными самолетами
Как сообщает Trend, об этом сказал начальник отдела внутренних и внешних коммуникаций AZAL Фарид Гусейнов во время выступления на панельной сессии под названием «Устойчивые решения в транспортной инфраструктуре в плоскости медиа» в рамках 2-го форума «Общественные процессы в плоскости медиа», организованного Агентством развития медиа.
«В 2024 году компания обслужила более 4 миллионов пассажиров по 63 направлениям. Это рекордный показатель. В 2025 году планируется пополнить флот более 20 современными самолетами», — сказал он.