• Օմբուդսմենի գրասենյակի ներկայացուցիչները այցելել են Ադրբեջանի ՌՕՈՒ զորամաս
Պաշտպանության նախարարության և Մարդու իրավունքների հանձնակատարի (օմբուդսմենի) գրասենյակի միջև ստորագրված 2025 թվականի համատեղ գործողությունների ծրագրի համաձայն՝ գրասենյակի ներկայացուցիչները այցելել են Ռազմաօդային ուժերի զորամասերից մեկը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, պատվիրակությունը ծանոթացել է զորամասի կենցաղային պայմաններին և անձնակազմի ապահովմանը, բժշկական կենտրոնում բուժում ստացող զինծառայողների առողջական վիճակին և նրանց մատուցվող բժշկական ծառայություններին։
Զինվորականների հետ հանդիպման ժամանակ կարծիքներ են փոխանակվել նրանց իրավունքների պաշտպանության վերաբերյալ, և օմբուդսմենի ապարատի աշխատակիցները պատասխանել են անձնակազմին հետաքրքրող հարցերին։

Согласно плану совместных мероприятий на 2025 год, подписанному между Министерством обороны и Аппаратом уполномоченного по правам человека (омбудсмен), представители аппарата посетили одну из воинских частей Военно-воздушных сил.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, делегация ознакомилась с бытовыми условиями в воинской части и обеспечением личного состава, с состоянием здоровья военнослужащих, проходящих лечение в медпункте, и оказываемыми им медицинскими услугами.
На встрече с военнослужащими состоялся обмен мнениями о защите их прав, были даны ответы на вопросы, представляющие интерес для личного состава.