• Հիքմեթ Հաջիևը և Մեհդի Սանային քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային հարցեր
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի վարչակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը Բաքվում հանդիպել է Իրանի նախագահի քաղաքական հարցերով խորհրդական Մեհդի Սանաիի հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով X սոցիալական ցանցում Հիքմեթ Հաջիևի հրապարակմանը, հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Ադրբեջանի և Իրանի միջև երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների շուրջ՝ երկու երկրների նախագահների առաջադրանքներին համապատասխան։
Բացի այդ, Հիքմեթ Հաջիևն ու Մեհդի Սանաին քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային և տարածաշրջանային հարցեր։

01 Апреля 2025 - 15:23
Помощник президента Азербайджана — заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев встретился в Баку с советником президента Ирана по политическим вопросам Мехди Санаи.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на публикацию Хикмета Гаджиева в соцсети Х, на встрече состоялся обмен мнениями о двусторонних политических отношениях между Азербайджаном и Ираном в соответствии с задачами, поставленными президентами двух стран.
Кроме этого, Хикмет Гаджиев и Мехди Санаи обсудили международные и региональные вопросы, представляющие взаимный интерес.