• ԱՀ խորհրդարանն ընդունել է «Տրանսպորտի մասին» օրենքում փոփոխությունները
Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսը երրորդ՝ վերջնական ընթերցմամբ ընդունել է՝ «Ադրբեջանական երկաթուղիների» և նրա ենթակա կառույցների գործունեության հիմնական ոլորտներում աշխատանքներ կատարելու լիցենզիաներ և թույլտվություններ ստանալու պահանջի վերացումը:
Ինչպես հայտնում է Report-ը, խորհրդարանի այսօրվա լիագումար նիստում քննարկվել է՝ «Տրանսպորտի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը։
Փոփոխությունները թույլ կտան ներդնել միասնական կառավարման սկզբունքներ՝ տրանսպորտի և կապի ոլորտում գործող պետական ձեռնարկություններում, ինչպես նաև ավելի արդյունավետ կդարձնեն նրանց աշխատանքը։

01 Апреля 2025 - 12:20
Милли Меджлис Азербайджана принял в третьем, окончательном, чтении отмену требования получения лицензий и разрешений для «Азербайджанских железных дорог» (АЖД) и подведомственных ему структур на выполнение работ по основным сферам деятельности.
Как сообщает Report, законопроект о внесении изменений в закон «О транспорте» обсуждался на сегодняшнем пленарном заседании парламента.
Поправки позволят внедрить единые принципы управления на государственных предприятиях, осуществляющих деятельность в сфере транспорта и связи, а также сделают их работу более оперативной.