01 Ապրիլի 2025 - 09:16
Մարտի 31-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի միջև։
Մասուդ Փեզեշքիանը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին և ադրբեջանական ժողովրդին՝ սուրբ Ռամազան տոնի առթիվ և փոխանցել իր լավագույն բարեմաղթանքները։ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել և նույնպես շնորհավորել է Իրանի նախագահին և Իրանի ժողովրդին։
Պետությունների ղեկավարները գոհունակություն են հայտնել՝ մեր երկրների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների դինամիկայի կապակցությամբ, անդրադարձել են միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությանը, կարծիքներ են փոխանակել՝ տնտեսական, առևտրի, տրանսպորտի, էներգետիկայի և այլ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ։

• Алиев и Пезешкиан обсудили перспективы развития двустороннего сотрудничества
31 марта состоялся телефонный разговор между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Ирана Масудом Пезешкианом.
Масуд Пезешкиан поздравил Ильхама Алиева и азербайджанский народ со священным праздником Рамазан, и передал свои самые наилучшие пожелания. Ильхам Алиев поблагодарил и также поздравил президента Ирана и иранский народ.
Главы государств выразили удовлетворение динамикой взаимных визитов на высоком уровне между нашими странами, затронули деятельность межправительственной комиссии, обменялись мнениями о перспективах развития двустороннего сотрудничества в экономической, торговой, транспортной, энергетической и других сферах.