• Ադրբեջանի ՊՆ. Հայաստանը փորձում է թաքցնել իր զինված սադրանքները
Իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկատվություն տարածելով՝ հայկական կողմը փորձում է թաքցնել իր սադրանքները։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է՝ Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարության հայտարարության մեջ։
Գերատեսչությունում նշել են, որ մարտի 31-ին՝ ժամը 11:10-ի սահմաններում, Գարաքիլսայի շրջանի Բազարչայ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված Հայաստանի զինված ուժերի դիրքերից, հրաձգային զինատեսակներից՝ կրակի են ենթարկվել ադրբեջանական բանակի դիրքերը:
«Հայկական կողմը, որը վերջին օրերին պարբերաբար գնդակոծում է ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները, ինչպես նաև անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով հետախուզական թռիչքների փորձեր է ձէռնարկում մեր դիրքերի վրա, ապատեղեկատվություն է տարածում՝ թաքցնելու իր սադրանքները: Հայտնում ենք, որ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների կողմից Խնածախ բնակավայրը իբր գնդակոծելու մասին Հայաստանի կողմից տարածված տեղեկությունն անհիմն է, սուտ է և ապատեղեկատվության բնույթ է կրում։
Իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկատվություն տարածելով՝ հակառակորդը փորձում է թյուր կարծիք ձևավորել միջազգային հանրության շրջանում և թաքցնել իր սադրանքները»,- նշել են ՊՆ-ում։

31 Марта 2025 - 23:31
Распространяя не соответствующую действительности информацию, армянская сторона пытается скрыть свои провокации.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в заявлении Министерства обороны Азербайджана.
В ведомстве отметили, что 31 марта примерно в 11:10 с позиций вооруженных сил Армении, расположенных в направлении населенного пункта Базарчай района Гаракильсе, были подвергнуты обстрелу из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии.
«Армянская сторона, в последние дни регулярно подвергающая обстрелам подразделения азербайджанской армии, а также предпринимающая попытки осуществить разведывательные полеты над нашими позициями, используя беспилотные летательные аппараты и дроны, распространяет дезинформацию, чтобы скрыть свои провокации. Сообщаем, что информация, распространяемая Арменией о якобы имевшем место обстреле подразделениями азербайджанской армии населенного пункта Ханазах, безосновательна, является ложью и носит характер дезинформации.
Распространяя не соответствующую действительности информацию, противник пытается сформировать ложное мнение у международного сообщества и скрыть свои провокации», - указали в Минобороны.