• Բելառուսի վարչապետը ուղերձ է հղել Ալի Ասադովին
Բելառուսի և Ադրբեջանի միջև բազմակողմ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ փոխադարձ հարգանքի և վստահության երկխոսության պայմաններում՝ ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ասված է Բելառուսի վարչապետ Ալեքսանդր Տուրչինի՝ Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովին ուղղված ուղերձում։
«Հարգելի Ալի Ասադով, ընդունեք իմ անկեղծ երախտագիտությունը՝ Բելառուսի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Ձեր շնորհավորանքների համար: Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ստեղծագործ էներգիա՝ պետական կարևոր խնդիրների լուծման գործում»,- նշել է Ա. Տուրչինը:
Նշենք, որ մարտի 10-ին՝ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Ալեքսանդր Տուրչինին նշանակել է երկրի վարչապետի պաշտոնում։

• Премьер Беларуси обратился в письме к Али Асадову
Многостороннее сотрудничество между Беларусью и Азербайджаном и впредь будет развиваться в условиях взаимного уважения и доверительного диалога на благо наших дружественных народов.
Как сообщает Report, об этом говорится в письме премьер-министра Беларуси Александра Турчина премьер-министру Азербайджана Али Асадову.
«Уважаемый Али Асадов, примите мою искреннюю благодарность за поздравления по случаю моего назначения на должность премьер-министра Республики Беларусь. Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, творческой энергии в решении важных государственных задач», — отметил А.Турчин.
Отметим, что президент Беларуси Александр Лукашенко 10 марта назначил Александра Турчина на должность премьер-министра страны.