• Ալիև. Մենք վերակառուցում ենք և կշարունակենք վերակառուցել Աղդամը
Մենք վերակառուցում ենք և կշարունակենք վերակառուցել Աղդամը: Ներկայումս անցկացվում են մեծածավալ շինարարական աշխատանքներ։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ Աղդամի շրջանի Սարըջալը գյուղի նոր բնակարաններ տեղափոխված բնակիչների հետ հանդիպմանը իր ելույթում։
«Հետօկուպացիոն շրջանում շահագործման են հանձնվել շատ կարևոր ենթակառուցվածքներ, օբյեկտներ, հիմնականում՝ ճանապարհներ: Աղդամ-Բարդա ճանապարհը վերակառուցվել է: Նույնիսկ խորհրդային տարիներին նման գեղեցիկ ճանապարհ չկար: Աղդամ-Խանքենդի ճանապարհը կառուցվում է, այն էլ Բարդա-Աղդամ ճանապարհի պես կլինի՝ չորս երթուղի: Կառուցվում է երկաթգիծ, որը հավանաբար շահագործման կհանձնվի այս տարի։ Սա նշանակում է, որ երկաթուղով Աղդամ հասնելը հեշտ կլինի։ Կառուցվում է երկաթուղային կայարանների համալիր։ «վերականգնվել է Աղդամի մզկիթը»,- նշել է պետության ղեկավարը։

28 Марта 2025 - 10:05
Мы заново отстраиваем и будем отстраивать Агдам. Сейчас проводятся широкомасштабные строительные работы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев в выступлении на встрече с жителями, переехавшими в новые квартиры в селе Сарыджалы Агдамского района.
«В постоккупационный период были сданы в эксплуатацию многие важные инфраструктурные объекты, в первую очередь, дороги. Реконструирована дорога Агдам-Барда. Даже в советское время такой красивой дороги не было. Строится дорога Агдам-Ханкенди. Как и дорога Барда-Агдам, она будет четырехполосной. Прокладывается железная дорога, наверное, она будет сдана в эксплуатацию в этом году. То есть до Агдама можно будет легко добраться по железной дороге. Строится вокзальный комплекс. Восстановлена Агдамская мечеть», — отметил глава государства.