27 Մարտի 2025 - 11:40
Մարտի 27-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան մասնակցել են՝ Աղդամի շրջանի Սարըջալը գյուղի առաջին փուլի բացմանը։
Պետության ղեկավարը և առաջին տիկինը ծանոթացել են այստեղ կատարված աշխատանքներին և մասնակցել են՝ տեղական գործադիր կառույցների համար կառուցված բազմաֆունկցիոնալ վարչական շենքի բացմանը:
Այնուհետև նախագահ Իլհամ Ալիևը և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան ծանոթացել են՝ Սարըջալիում կառուցված առանձնատներում ստեղծված պայմաններին, մասնակցել մսուր-մանկապարտեզի և միջնակարգ դպրոցի շենքերի բացմանը, հանդիպել են նոր տներ տեղափոխված բնակիչների հետ և նրանց են հանձնել բնակարանների բանալիները։

• Алиевы посетили Сарыджалы: как выглядит восстановленное село?
27 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии первого этапа села Сарыджалы Агдамского района.
Глава государства и первая леди ознакомились с проделанными здесь работами, открыли многофункциональное административное здание, построенное для местных исполнительных структур.
Затем Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в построенных в Сарыджалы частных домах, приняли участие в открытии зданий ясли-детского сада и полной средней школы, встретились с жителями, переехавшими в новые дома, и вручили им ключи от квартир.