25 Մարտի 2025 - 11:49
Վիետնամի նախագահ Լուոնգ Կուոնգն ընդունել է Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևին, ով գտնվում է այդ երկրում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Վիետնամի ղեկավարը նշել է, որ այս այցը կծառայի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը, մասնավորապես՝ դատաիրավական ոլորտում համագործակցության ընդլայնմանը։
Կուոնգը բարձր է գնահատել Ադրբեջանի ձեռքբերումները նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ քաղաքական կայունության, տնտեսական զարգացման և երկրի միջազգային դիրքի ամրապնդման գործում։
Վիետնամի նախագահը նաև ընդգծել է, որ երկու երկրների ժողովուրդների միջև առկա են պատմականորեն ամուր կապեր, և Ադրբեջանում կրթություն ստացած բազմաթիվ վիետնամցի մասնագետներ բարձր պաշտոններ են զբաղեցնում պետականկառույցներում։

25 Марта 2025 - 11:49
Президент Вьетнама Лыонг Кыонг принял находящегося с визитом в этой стране генерального прокурора Азербайджана Кямрана Алиева.
Как сообщает Armenia.Az, вьетнамский лидер отметил, что этот визит послужит укреплению дружеских отношений между двумя странами, в частности, расширению сотрудничества в судебно-правовой сфере.
Кыонг высоко оценил достижения Азербайджана в обеспечении политической стабильности, экономическом развитии и укреплении международных позиций страны под руководством президента Ильхама Алиева.
Вьетнамский президент также подчеркнул, что между народами двух стран существуют исторически прочные связи, а многие вьетнамские специалисты, получившие образование в Азербайджане, занимают ведущие посты в государственных учреждениях.