• Մուխթար Բաբաև. COP29-ի նախագահությունը պատրաստակամություն է հայտնում աջակցելու COP30-ի անցկացմանը
COP29-ի նախագահությունը պատրաստակամություն է հայտնում՝ աջակցելու Բրազիլիայում COP30-ի հաջող անցկացմանը:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, COP29-ի նախագահ Մուխթար Բաբաևի այս խոսքերը մեջբերված են նախագահության Х սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ:
«Մուխթար Բաբաևը ողջունում է՝ Բրազիլիայի փոխարտգործնախարար Անդրե Կորրեա դու Լագոյի՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP30) Կողմերի 30-րդ համաժողովի նախագահ և Կլիմայի փոփոխության հարցերով ազգային քարտուղար Անա Տոնիի՝ COP30-ի գլխավոր տնօրեն նշանակելը։ Նա վստահեցրել է, որ գործելով համերաշխության ոգով՝ COP29-ի նախագահությունը կաջակցի COP30-ի հաջողության ապահովման գործում»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

• Мухтар Бабаев: Председательство COP29 выражает готовность содействовать проведению COP30
Председательство COP29 выражает свою готовность содействовать успешному проведению COP30 в Бразилии.
Как сообщает Armenia.Az, данные слова президента COP29 Мухтара Бабаева приводятся в публикации председательства в соцсети Х.
«Мухтар Бабаев приветствует назначение президентом 30-й Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP30) заместителя министра иностранных дел Бразилии Андре Корреа ду Лагу и национального секретаря по вопросам изменения климата Аны Тони генеральным директором COP30. Он заверил, что, действуя в духе солидарности, председательство COP29 окажет поддержку в обеспечении успеха COP30», — говорится в публикации.