• Հայտարարվել է YAŞAT հիմնադրամ կատարվող մուծումների ընդհանուր գումարը
Մինչ օրս YAŞAT հիմնադրամ է մուծվել 91 միլիոն 537 հազար 792 մանաթ, որից 86 միլիոն 762 հազար 869 մանաթը ծախսվել է տարբեր նպատակներով։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է հիմնադրամի ղեկավար Էլվին Հուսեյնովը՝ YAŞAT-ի վերջին 4 տարիների գործունեությանը նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նա նշել է, որ չորս տարվա ընթացքում YAŞAT-ի աշխատակիցներն այցելել են 18 հազար 362 մարդու։ Հաշվետու ժամանակահատվածում բավարարվել է 16 հազար 509 անձի դիմում, կատարվել է 64 հազար 401 վճարում։ Վճարումների 48,09%-ն ուղղվել է կենսապայմանների բարելավմանը, 37,15%-ը՝ բժշկական ծախսերին, 8,13%-ը՝ պարտքային պարտավորությունների մարմանը, 6,06%-ը՝ կրթության, մասնագիտական ուսուցման և ստեղծագործական ներուժի զարգացմանը։

• Названа общая сумма поступлений в YAŞAT
До настоящего времени в фонд YAŞAT поступило 91 млн 537 тыс 792 маната, из которых 86 млн 762 тыс 869 манатов были израсходованы на различные цели.
Как передает АЗЕРТАДЖ, об этом сообщил руководитель фонда Эльвин Гусейнов на пресс-конференции, посвященной деятельности YAŞAT за последние 4 года.
Он отметил, что за четыре года сотрудники YAŞAT посетили 18 тыс 362 человека. За отчетный период были удовлетворены обращения 16 тыс 509 человек, осуществлена 64 тыс 401 выплата. 48,09% выплат были направлены на улучшение бытовых условий, 37,15% - на медицинские расходы, 8,13% - на погашение долговых обязательств, 6,06% - на образование, профессиональную подготовку и развитие творческого потенциала.