• Անկարայում Հեյդար Ալիևի հիշատակին նվիրված միջոցառում է անցկացվել
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, միջոցառումն անցկացվել է՝ քաղաքացիական հասարակության կազմակերպության Անկարայի կենտրոնում՝ Անկարայի գրքի 21-րդ ցուցահանդեսի շրջանակներում:
Միջոցառման մասնակիցները հարգանքի տուրք են մատուցել նաև՝ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության համար իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակին:
Միջոցառմանը ցուցադրվել է՝ մեծ առաջնորդի կյանքին ու գործունեությանը նվիրված տեսահոլովակ։
Թուրքիայում Ադրբեջանի դեսպան Ռաշադ Մամեդովը նշել է, որ Հեյդար Ալիևն իր ողջ կյանքը նվիրել է իր երկրի զարգացմանը։
«Նա ապահովել է երկրում քաղաքական, տնտեսական և ֆինանսական կայունությունը, իրականացրել է լայնածավալ բարեփոխումներ, ներգրավել ներդրումներ և ազդակ է հաղորդել Ադրբեջանի տնտեսության զարգացմանը», - ասել նա։

07 Декабря 2024 - 12:24
Как сообщает Armenia.Az, мероприятие прошло в центре CSO Ankara в рамках 21-й Анкарской книжной выставки.
Участники мероприятия также почтили память шехидов, отдавших свои жизни во имя территориальной целостности Азербайджана.
На мероприятии был показан видеоролик, посвященный жизни и деятельности великого лидера.
Посол Азербайджана в Турции Рашад Мамедов отметил, что Гейдар Алиев посвятил всю жизнь развитию своей страны.
«Он обеспечил политическую, экономическую и финансовую стабильность в стране, провел масштабные реформы, привлек инвестиции, дал толчок экономике Азербайджана», - сказал он.
Мамедов также отметил заслуги великого лидера в укреплении азербайджано-турецких отношений.
Была подчеркнута роль Гейдара Алиева в укреплении позиций Азербайджана на международной арене, отмечены заслуги великого политика в повышении авторитета нашей страны.