• Թաիլանդի ներկայացուցիչը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին
Այս մասին AZERTAC-ին տված հարցազրույցում ասել է Թաիլանդի ազգային ռեսուրսների և շրջակա միջավայրի նախարարության թագավորական հրշեջ ծառայության աշխատակից Մոնտրի Ինտասենը։
Նա նշել է, որ պետք է լուրջ միջոցներ ձեռնարկել ավելի կանաչ աշխարհի համար. «Կարծում եմ, որ այն հաստատությունը, որը ես ներկայացնում եմ, կարող է իր ներդրումն ունենալ ձեռնարկվող միջոցառումներում։ Կանաչ գոտիները պետք է ընդլայնվեն ոչ միայն Թաիլանդում, այլև այլ երկրներում»։
Ինտասենն ընդգծել է, որ COP29-ում մթնոլորտը հիանալի էր. «Բաքվում մարդիկ շատ բարյացակամ են: Կամավորների վերաբերմունքը մեր նկատմամբ շատ լավ է։ Շնորհակալություն եմ հայտնում Ադրբեջանին հիանալի ընդունելության համար»։

22 Ноября 2024 - 09:38
Об этом в интервью АЗЕРТАДЖ сказал сотрудник Королевской пожарной службы Министерства национальных ресурсов и окружающей среды Таиланда Монтри Интасен.
Он отметил, что необходимо принять серьезные меры для более зеленого мира: «Я думаю, что учреждение, которое я представляю, может внести свой вклад в принимаемые меры. Зеленые зоны должны быть увеличены не только в Таиланде, но и в других странах».
М.Интасен подчеркнул, что атмосфера на COP29 была прекрасной: «Люди в Баку очень дружелюбные. Отношение волонтеров к нам очень хорошее. Благодарю Азербайджан за отличный прием».