• Սահիբա Գաֆարովա. Հայաստանի հետ խաղաղության օրակարգն իրականացվում է քայլ առ քայլ
Վաղը մեր ժողովուրդը տոնելու է Հաղթանակի օրը։ 4 տարի առաջ մեր բանակը Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ հաղթանակ տարավ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին այսօր Միլլի Մեջլիսի լիագումար նիստում հայտարարել է խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան։
Խոսնակը նշել է, որ Հայաստանի հետ խաղաղության օրակարգն իրականացվում է փուլ առ փուլ. «Հայաստանի հետ կայուն խաղաղության և կայունության շուրջ բանակցությունները շարունակվում են։ Մենք չենք մոռանում ինչպես Առաջին, այնպես էլ Երկրորդ ղարաբաղյան պատերազմի նահատակներին, միշտ խորապես հարգում ենք նրանց հիշատակը»։

07 Ноября 2024 - 11:52
Завтра наш народ будет отмечать День Победы. 4 года назад наша армия под руководством Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева одержала победу.
Как передает Armenia.Az, об этом заявила сегодня на пленарном заседании Милли Меджлиса председатель парламента Сахиба Гафарова.
Спикер отметила, что мирная повестка с Арменией проводится пошагово: «Продолжаются переговоры с Арменией об устойчивом мире и стабильности. Мы не забываем шехидов как I Карабахской, так и II Карабахской войны, всегда глубоко чтим их память».