• Այսօր իրականանում է մեր ամենանվիրական երազանքը. Ջաբրայիլի բնակիչ
Մենք Ջաբրայիլից հեռացանք, երբ ես ընդամենը հինգ տարեկան էի։ Մենք հեռացանք ոտաբոբիկ, գլխեբաց, թողնելով մեր հայրենի վայրերը, բայց այսօր իրականանում է մեր ամենանվիրական երազանքը:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին լրագրողներին ասել է նախկին հարկադիր տեղահանված Նարգիզ Գուրբանովան, ով վերադառնում է հայրենի Ջաբրայիլ։
Նա կիսվել է իր հիշողություններով Խըրդալանում ապրած դժվարությունների մասին, որտեղ ժամանակավորապես հաստատվել է նրա ընտանիքը:
«Ջաբրայիլ՝ մեր հայրենի հող վերադառնալը մեր ամենանվիրական երազանքն էր, և այսօր այն իրականանում է։ Փառք Ամենակարողին, որ մեր հողերն ազատագրված են օկուպացիայից, և մենք վերադառնում ենք մեր հողը, մեր տունը։ Մենք երախտապարտ ենք Գերագույն գլխավոր հրամանատարին և մեր հաղթանակած բանակին՝ մեզ նման հնարավորություն ընձեռելու համար։ Թող Ալլահը լուսավորի նահատակների հոգիները և առողջություն պարգևի վիրավորներին»,- եզրափակել է Գուրբանովան։

• Жительница Джебраила: Сегодня сбывается наша самая заветная мечта
Мы покидали Джебраил, когда мне было всего пять лет. Мы уходили босиком, с непокрытой головой, оставляя родные места, но сегодня сбывается наша самая заветная мечта.
Как передает Armenia.Az, об этом сказала журналистам бывшая вынужденная переселенка Наргиз Гурбанова, возвращающаяся в родной Джебраил.
Она поделилась воспоминаниями о тяготах, пережитых в Хырдалане, где временно поселилась вместе с семьей.
«Вернуться в Джебраил, на родную землю, было нашей самой заветной мечтой, сегодня она сбывается. Слава Всевышнему, что наши земли освобождены от оккупации, и мы возвращаемся в свой край, в свой дом. Мы благодарны Верховному Главнокомандующему и нашей победоносной армии за то, что они дали нам такую возможность. Да упокоит Аллах души шехидов и дарует здоровья гази», - заключила Н.Гурбанова.