04 Նոյեմբերի 2024 - 14:55
«Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնության Համալսարանների դաշինք ֆորումի (UAB&R) շրջանակներում Ղարաբաղի համալսարանի ռեկտոր Շահին Բայրամովն այցելել է Չինաստանի մի շարք բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ։
Ինչպես հայտնել են AZERTAC-ին համալսարանում, նա քննարկել է պոտենցիալ համագործակցության հնարավորությունները Լանչժոուի համալսարանի, Հյուսիսարևմտյան մանկավարժական համալսարանի և Լանչժոուի Ֆինանսների և տնտեսագիտության համալսարանի գործընկերների հետ:
Հանդիպումների նպատակն էր ուսումնասիրել տարբեր ակադեմիական ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները, մշակել փոխանակման ծրագրեր, հետազոտական նախագծեր և ակադեմիական գործունեության ընդլայնման ռազմավարություն:

04 Ноября 2024 - 12:00
В рамках форума Альянса университетов инициативы «Один пояс - один путь» (UAB&R) 2024 года ректор Карабахского университета Шахин Байрамов посетил ряд высших учебных заведений Китая.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в университете, он обсудил потенциальные возможности сотрудничества с коллегами из Ланьчжоуского университета, Северо-Западного педагогического университета и Ланьчжоуского университета финансов и экономики.
Целью встреч стало изучение возможностей сотрудничества в различных академических сферах, разработка программ обмена, исследовательских проектов и стратегий расширения академической деятельности.
Отметим, что развитие международного сотрудничества является одним из приоритетов деятельности Карабахского университета.