01 Օգոստոսի 2024 - 13:30
COP29-ի հետ կապված Բաքվում, Սումգայիթում և Աբշերոնի շրջանում կկազմակերպվի հեռավար ուսուցում՝ մասնագիտական, միջնակարգ և բարձրագույն կրթության մակարդակներում։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, դա արտացոլված է՝ «ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիային Կողմերի 29-րդ համաժողովի (COP29), Կիոտոյի արձանագրության կողմերի հանդիպման 19-րդ նստաշրջանի և Փարիզի համաձայնագրի կողմերի հանդիպման 6-րդ նստաշրջանի» անցկացման ժամանակաշրջանում՝ Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում գործող ուսումնական հաստատությունների գործունեությունը կազմակերպելու լրացուցիչ միջոցառումների մասին» Նախարարների կաբինետի՝ համապատասխան որոշման մեջ:
Որոշման համաձայն՝ 2024 թվականի նոյեմբերի 12-ից մինչև նոյեմբերի 22-ը՝ Բաքու և Սումգայիթ քաղաքներում, Աբշերոնի շրջանում հեռավար ուսուցում կկիրառվի՝ մասնագիտական, միջնակարգ և բարձրագույն կրթության մակարդակներով:

01 Августа 2024 - 12:30
В связи с COP29 в Баку, Сумгайыте и Абшеронском районе будет организовано дистанционное обучение по уровням профессионального, среднего и высшего образования.
Как сообщает Armenia.Az, это отражено в соответствующем постановлении Кабмина «О дополнительных мерах по организации деятельности образовательных учреждений, действующих на территории Азербайджанской Республики, в период проведения 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата (COP29), 19-й сессии встречи сторон Киотского протокола и 6-й сессии встречи сторон Парижского соглашения».
Согласно постановлению, с 12 по 22 ноября 2024 года в городах Баку и Сумгайыт, Абшеронском районе будет применяться дистанционное обучение по ступеням профессионального, среднего специального и высшего образования.