22 Հուլիս 2024 - 16:17
Ադրբեջանի Ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) հրապարակել է հուլիսի 15-ից հուլիսի 21-ն ընկած ժամանակահատվածում օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների հաշվետվությունը։
Ինչպես Armenia.Az-ին տեղեկացրել են ANAMA-ում, նշված ժամանակահատվածում Թերթերում, Աղդամում, Աղդերեյում, Լաչինում, Ֆիզուլիում, Շուշայում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Քելբաջարում, Գուբադլիում, Խոջավենդում, Ջաբրայիլում և Զանգիլանում հայտնաբերվել է 37 հակահետևակային, 67 հակատանկային ական, 181 չպայթած զինամթերք։ Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 1673,7 հա տարածք:

22 Июля 2024 - 15:17
Азербайджанское агентство по разминированию (ANAMA) опубликовало еженедельный отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях в период с 15 по 21 июля.
Как сообщили Armenia.Az в ANAMA, за указанный период в Тертере, Агдаме, Агдере, Лачине, Физули, Шуше, Ходжалы, Ханкенди, Кяльбаджаре, Губадлы, Ходжавенде, Джабраиле и Зангилане были обнаружены 37 противопехотных, 67 противотанковых мин, 181 неразорвавшийся боеприпас. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 1673.7 гектара.