• Պուտին. Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև ապրանքաշրջանառությունն աճել է 13 տոկոսով
Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև ապրանքաշրջանառությունը 2024 թվականի առաջին կիսամյակում աճել է 13 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը։
«Առանցքային հարցում, այսինքն՝ առևտրատնտեսական փոխգործակցության հարցում, մեր հարաբերությունները դրական են զարգանում՝ ավելի քան չորս միլիարդ [ԱՄՆ դոլար] շրջանառությամբ, իսկ 4,5 [միլիարդ ԱՄՆ դոլարը] ուղղակի ռուսաստանյան ներդրումներն են Ադրբեջանի տնտեսությունում։ Առաջին կիսամյակում միտումը լավ է՝ 13 տոկոս աճ»,- ասել է նա։

• Путин: Товарооборот между Россией и Азербайджаном вырос на 13 процентов
Как сообщает Armenia.Az, об этом президент России Владимир Путин заявил на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«По ключевому вопросу, а именно по вопросу торгово-экономического взаимодействия, наши отношения развиваются позитивно, с оборотов в четыре с лишним миллиарда [долларов США], и 4,5 [млрд долларов США] – это прямые инвестиции российские в экономику Азербайджана. Тенденция хорошая в первом полугодии - рост на 13%», - сказал он.
Он также предложил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву обсудить развитие проекта коридора «Север - Юг».