• Վիլայաթ Էյվազով. Ադրբեջանում վնասազերծվել է մոտ 25 հազար հանցավոր խմբավորում
2003-2023 թթ. ընթացքում Ադրբեջանի իրավապահ մարմինները վնասազերծել են շուրջ 25 հազար հանցավոր խմբավորումներ ու բանդաներ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին «Ոստիկանության օրվան» նվիրված արարողության ժամանակ ասել է ներքին գործերի նախարար, գեներալ-գնդապետ Վիլայաթ Էյվազովը։
Նրա խոսքով, հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատակիցները քաղաքացիներից առգրավել են ավելի քան 35 հազար միավոր ապօրինի պահվող հրազեն, ինչի հետևանքով անօրինական գործողությունների թիվը զգալիորեն կրճատվել է։
«Միջին հաշվով բացահայտվել է հանցագործությունների 87 տոկոսը, տարբեր մեղադրանքներով հետախուզման մեջ գտնվող ավելի քան 77 հազար մարդ ձերբակալվել է։ Բացի այդ, ապօրինի շրջանառությունից առգրավվել է մոտ 25 տոննա թմրամիջոց»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

• Вилаят Эйвазов: В Азербайджане обезврежено около 25 тыс. преступных группировок
В период 2003-2023 гг. правоохранительные органы Азербайджана обезвредили около 25 тыс. преступных группировок и банд.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал министр внутренних дел, генерал-полковник Вилаят Эйвазов на торжественной церемонии, посвященной «Дню полиции».
По его словам, за отчетный период сотрудники полиции изъяли у граждан более 35 тыс. единиц незаконно хранившегося огнестрельного оружия, благодаря чему число противоправных действий значительно сократилось.
«В среднем 87% преступлений было раскрыто, задержаны более 77 тыс. человек, находившихся в розыске по различным обвинениям. Также из незаконного оборота изъято около 25 тонн наркотических средств», — говорится в сообщении.