• Բայրամով. Հայաստանը ստացել է առաջարկների ևս մեկ փաթեթ
Ադրբեջանը շարունակում է աշխատել Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ, մի քանի օր առաջ հայկական կողմին է ներկայացվել խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ առաջարկների հերթական փաթեթը:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյխուն Բայրամովը Վրաստանի արտգործնախարար Իլիա Դարչիաշվիլիի հետ Թբիլիսիում կայացած ճեպազրույցում։
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի Սահմանադրությունը դեռևս տարածքային պահանջներ է պարունակում Ադրբեջանի նկատմամբ. «Սա խաղաղության ճանապարհին ամենամեծ խոչընդոտներից մեկն է։ Մենք ակնկալում ենք, որ Հայաստանը համարժեք քայլեր կձեռնարկի այս հարցում»։

• Байрамов: Армения получила еще один пакет предложений
Азербайджан продолжает работу по мирному соглашению с Арменией, несколько дней назад армянской стороне был представлен очередной пакет предложений по проекту мирного договора.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на брифинге в Тбилиси с грузинским коллегой Илией Дарчиашвили.
Министр отметил, что Конституция Армении все еще содержит территориальные претензии к Азербайджану: «Это одно из самых больших препятствий на пути к миру. Мы ожидаем от Армении адекватных шагов в этом вопросе».