• Դարչիաշվիլի. Վրաստանն ու Ադրբեջանը համագործակցությունը բարձրացնում են նոր մակարդակի
Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմավարական համագործակցությունը կարևոր է մեր երկրների և տարածաշրջանի բարօրության համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Ջեյհուն Բայրամովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Վրաստանի արտգործնախարար Իլյա Դարչիաշվիլին։
«Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև տարածաշրջանային, ռազմավարական համագործակցությունը շատ տարբեր է, մենք սկսում ենք մեր համագործակցությունը նոր մակարդակի բարձրացնել։ Սա կարևոր է մեր երկրների և տարածաշրջանի բարօրության համար։ Վրաստանը և Ադրբեջանը աջակցում և հարգում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը, համագործակցում են տարբեր ձևաչափերով։ Երկու երկրների միջև համագործակցությունը հաջողությամբ շարունակվում է էներգետիկ և տրանսպորտային ոլորտներում»,- նշել է վրաց նախարարը։

• Дарчиашвили: Грузия и Азербайджан выводят сотрудничество на новый уровень
Стратегическое сотрудничество между Грузией и Азербайджаном важно для благополучия наших стран и региона.
Как передает Armenia.Az, об этом заявил министр иностранных дел Грузии Илья Дарчиашвили на совместной пресс-конференции с Джейхуном Байрамовым.
«Региональное, стратегическое сотрудничество между Грузией и Азербайджаном очень отличается, мы начинаем переводить наше сотрудничество на новый уровень. Это важно для благополучия наших стран и региона. Грузия и Азербайджан поддерживают и уважают территориальную целостность и суверенитет друг друга, сотрудничают в различных форматах. Между двумя странами успешно продолжается сотрудничество в энергетической, транспортной сферах», - отметил грузинский министр.