• Բայրամովը Խովաևին պատմել է Հայաստանի հետ խաղաղության համար խոչընդոտների մասին
Հունիսի 25-ին Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է՝ ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման հարցերով ՌԴ ԱԳ նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։ Հանդիպմանը քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև երկկողմ կապերը, տարածաշրջանային հարթակների շրջանակներում իրականացվող աշխատանքը, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի ներկա վիճակը և հեռանկարները, իրավիճակը տարածաշրջանում։
Ջեյհուն Բայրամովը Իգոր Խովաևին տեղեկացրել է՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ բանակցությունների մասին։ Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ պահանջները, որոնք մնում են Հայաստանի Սահմանադրության մեջ և այլ օրենսդրական ակտերում, հանդիսանում են խաղաղ գործընթացի համար հիմնական խոչընդոտը։

• Байрамов рассказал Ховаеву о препятствиях для мира с Арменией
25 июня министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял специального представителя министра иностранных дел России по нормализации азербайджано-армянских отношений Игоря Ховаева.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении Министерства иностранных дел. На встрече были обсуждены двусторонние связи между Азербайджаном и Россией, работа, проводимая в рамках региональных платформ, текущее состояние и перспективы мирного процесса между Азербайджаном и Арменией, ситуация в регионе.
Джейхун Байрамов проинформировал Игоря Ховаева о переговорах по проекту мирного договора между Азербайджаном и Арменией. Он подчеркнул, что сохраняющиеся в Конституции и других законодательных актах Армении притязания на территориальную целостность Азербайджана являются основным препятствием для мирного процесса.