• Շուշայում մեկնարկել է երիտասարդությանը նվիրված միջազգային ֆորումը
Շուշայում մեկնարկել է By Youth For Youth միջազգային ֆորումը, որը կազմակերպել են՝ Երիտասարդության և սպորտի նախարարությունը, Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամը և Կրթության, գիտության և մշակույթի հարցերով իսլամական կազմակերպությունը (ISESCO):
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, միջոցառմանը մասնակցում են՝ պետական և կառավարական պաշտոնյաներ, ISESCO-ի ղեկավարությունն ու քարտուղարությունը, տարբեր երկրների նախարարներ, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և ավելի քան 160 երիտասարդներ 55 երկրներից։
Ֆորումը կոչված է խթանելու իսլամական աշխարհի երիտասարդների ակտիվ մասնակցությունը գլոբալ խնդիրների լուծմանը, նորարարական մոտեցումների քննարկմանը և երիտասարդ առաջնորդների ցանցի ստեղծմանը:
Հունիսի 26-ին Բաքվում տեղի կունենան պանելային քննարկումներ, շնորհանդեսներ և միջոցառման փակման արարողություն։

• В Шуше стартовал международный форум, посвященный молодежи
В Шуше стартовал международный форум By Youth For Youth, организованный совместно Министерством молодежи и спорта, Фондом Гейдара Алиева и Исламской организацией по вопросам образования, науки и культуры (ИСЕСКО).
Как сообщает Armenia.Az, в мероприятии принимают участие государственные и правительственные чиновники, руководство и секретариат ИСЕСКО, министры различных стран, представители международных организаций и более 160 молодых людей из 55 стран.
Форум призван стимулировать активное участие молодежи исламского мира в решении глобальных проблем, обсуждение инновационных подходов и создание сети молодых лидеров.