12 Հունիսի 2024 - 12:41
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը մտահոգություն է հայտնել՝ ցուցարարների նկատմամբ ֆրանսիական ոստիկանության ձեռնարկած միջոցների կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում ՝է «X» սոցիալական ցանցի արտաքին գործերի նախարարության էջում։
«Մենք անհանգստացած ենք՝ Ֆրանսիայի որոշ քաղաքներում ցուցարարների դեմ ոստիկանության բռնությունների և արցունքաբեր գազի կիրառմամբ: Անընդունելի է ուժի չափից ավելի կիրառումը խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ, ովքեր օգտագործում են իրենց կարծիքի և արտահայտման ազատության իրավունքը։ Մենք կոչ ենք անում Ֆրանսիայի կառավարությանը շտապ դեէսկալացնել իրավիճակը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

12 Июня 2024 - 11:39
Министерство иностранных дел Азербайджана выразило обеспокоенность касательно мер, принимаемых французской полицией в отношении протестующих.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится на странице внешнеполитического ведомства в социальной сети «Х».
«Мы обеспокоены насилием со стороны полиции и применением слезоточивого газа против протестующих в некоторых городах Франции. Чрезмерное применение силы против мирных протестующих, которые используют свое право на свободу мнений и их свободное выражение, недопустимо. Мы призываем французское правительство срочно деэскалировать ситуацию», - говорится в заявлении.