• Աղդերեում մարդկային մնացորդներ են հայտնաբերվել
Մայիսի 6-ին դատախազություն տեղեկություն է ստացվել՝ ենթադրաբար մարդկանց պատկանող ոսկորների և մնացորդների թաղված վայրի հայտնաբերման մասին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից, այդ մնացորդները հայտնաբերվել են՝ օկուպացիայից ազատագրված Աղդերե քաղաքի Սուգովուշան ավանի մոտ անցկացվող լայնածավալ վերակառուցման և վերականգնման աշխատանքների շրջանակում հողային աշխատանքների ժամանակ։
Այս պահին կատարվում է դեպքի վայրի զննություն։ Փաստի առթիվ Թերթերի շրջանային դատախազությունում հետաքննություն է սկսվել։
Որոնողական աշխատանքների ավարտից և համապատասխան փորձագիտական եզրակացություններ ստանալուց հետո՝ հանրությանը կտեղեկացվի։

• В Агдере обнаружены человеческие останки
6 мая в прокуратуру поступила информация об обнаружении захороненных фрагментов костей и останков, предположительно принадлежащих человеку.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Генеральной прокуратуры АР, данные фрагменты были выявлены в процессе земляных работ, проводимых в рамках обширных реставрационных и восстановительных работ возле посёлка Суговушан освобожденного от оккупации города Агдяря.
В настоящее время проводится полный осмотр места происшествия. По факту Тертерской районной прокуратурой начато расследование.
Будет обеспечено информирование общественности после завершения поисковых работ и получения заключений соответствующих экспертиз.