• Նախագահ. Այսօր մենք մեր ջրաղբյուրների լիիրավ տերն ենք
Հայրենական պատերազմի և հակաահաբեկչական գործողության արդյունքում այսօր մենք դարձել ենք մեր ջրաղբյուրների լիիրավ տերը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ապրիլի 16-ին ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ ելույթ ունենալով Շիրվանի ոռոգման ջրանցքի հիմնարկեքի արարողությանը։
Հիշեցնելով, որ ժամանակին Հայաստանը օկուպացրել էր ոչ միայն մեր հողերը, այլև ռեսուրսները, պետության ղեկավարը նշել է. «Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի ջրային ռեսուրսները կազմում են մեր ընդհանուր ջրային ռեսուրսների 25 տոկոսը։ Այս ջրային ռեսուրսների հիմնական յուրահատկությունը, դրական կողմն այն է, որ դրանք գոյանում են ներքին աղբյուրների հաշվին»։

16 Апреля 2024 - 15:54
В результате Отечественной войны и антитеррористической операции сегодня мы стали полноправными хозяевами наших водных источников.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев 16 апреля в выступлении на церемонии закладки фундамента Ширванского оросительного канала.
Напомнив, что в свое время Армения оккупировала не только наши земли, но и ресурсы, глава государства отметил: «Водные ресурсы в Карабахе и Восточном Зангезуре составляют 25 процентов наших общих водных ресурсов. Основное свойство, позитивная сторона этих водных ресурсов в том, что они формируются за счет внутренних источников». Президент отметил особую значимость водных ресурсов Карабаха и Восточного Зангезура ввиду того, что они являются внутренними источниками.