07 Դեկտեմբերի 2023 - 09:40
Դեկտեմբերի 6-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է՝ Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սադըր Ժապարովին։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքներ է փոխանցել Սադըր Ժապարովին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ, մաղթել քաջառողջություն և հաջողություններ բարձրագույն պետական գործունեության մեջ։
Ղրղզստանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին ուշադրության և շնորհավորանքների համար։
Պետության ղեկավարը գոհունակությամբ հիշել է՝ Ղրղզստանի նախագահի հետ ինչպես Ադրբեջանում, այնպես էլ Ղրղզստանում ունեցած հանդիպումները և նշել, որ հանդիպումների ընթացքում տեղի ունեցած քննարկումները կարևոր ազդակ են հաղորդում՝ փոխվստահության և աջակցության վրա հիմնված բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունների ընդլայնմանը, ռազմավարական գործընկերության զարգացմանը:

07 Декабря 2023 - 09:11
6 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил Президенту Кыргызской Республики Садыру Жапарову.
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на пресс-службу Президента Азербайджана.
Президент Ильхам Алиев передал Садыру Жапарову сердечные поздравления и добрые пожелания по случаю дня рождения, пожелал ему крепкого здоровья и успехов в высшей государственной деятельности.
Президент Кыргызстана поблагодарил Президента Ильхама Алиева за проявленное внимание и поздравления.
Глава государства с удовлетворением вспомнил встречи с Президентом Кыргызстана как в Азербайджане, так и в Кыргызстане, отметил, что проведенные в ходе встреч обсуждения придают важный импульс расширению дружественных и братских отношений, основанных на взаимном доверии и поддержке, развитию стратегического партнерства.
В ходе телефонного разговора было подчеркнуто успешное сотрудничество Азербайджана и Кыргызстана в рамках СПЕКА, Организации тюркских государств и других международных организаций.