03 Հունիսի 2023 - 12:51
Հունիսի 3-ին՝ ժամը 00:50-ի սահմաններում, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ Բասարկեչարի շրջանի Յուխարը Շորջա բնակավայրի ուղղությամբ դիրքերից կրակի են ենթարկել՝ Քաելբեջարի շրջանի Բազիրիխանա բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, բացի այդ, հունիսի 2-ին ժամը 20:40-ից մինչև հունիսի 3-ի 00:30-ը, Ադրբեջանի տարածքում, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված են ռուս խաղաղապահները, հայկական անօրինական զինված կազմավորումների անդամները. կրակի են ենթարկել՝ Խոջալուի, Շուշայի, Խոջավենդի և Քելբեջարի շրջանների ուղղությամբ տեղակայված մեր բանակի դիրքերը։
Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները վերոնշյալ բոլոր հատվածներում ձեռնարկել են համարժեք պատասխան միջոցներ։

03 Июня 2023 - 12:20
3 июня около 00:50 подразделения Вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенного пункта Юхары Шорджа Басаркечарского района подвергли обстрелу из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населенного пункта Бязирхана Кяльбаджарского района.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, кроме того, 2 июня с 20:40 до 00:30 3 июня членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно дислоцируются российские миротворцы, обстреливались позиции нашей армии в направлении Ходжалинского, Шушинского, Ходжавендского и Кяльбаджарского районов.
Подразделениями ВС Азербайджана были приняты адекватные ответные меры по всем перечисленным направлениям.