24 Փետրվարի 2023 - 11:15
Թուրքական Կարաման նահանգի նահանգապետ Թունջայ Աքքոյունը հզոր երկրաշարժից տուժած Քահրամանմարաշ քաղաքում հանդիպել է Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների փոխնախարար, գեներալ-լեյտենանտ Էթիբար Միրզաևի հետ։
Թուրքիա գործուղված Report-ի թղթակցի խոսքով՝ հանդիպմանը մանրամասն տեղեկություններ են տրվել Քահրամանմարաշի Թուրքօղլուի շրջանում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Թունջայ Աքքոյունը ցուցաբերված աջակցության համար շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և Ադրբեջանի ժողովրդին։
Էթիբար Միրզոևը, իր հերթին, հայտարարել է, որ միշտ կանգնելու են եղբայրական երկրի կողքին. «Ինչպես միշտ, մենք աջակցելու ենք Թուրքիային»։

• Губернатор Карамана встретился с замглавы МЧС Азербайджана в Кахраманмараше
Губернатор турецкого Карамана Тунджай Аккоюн встретился с заместителем министра по чрезвычайным ситуациям Азербайджана генерал-лейтенантом Этибаром Мирзаевым в городе Кахраманмараше, пострадавшем от сильного землетрясения.
По сообщению командированного в Турцию сотрудника Report, на встрече была дана подробную информацию о проделанной работе в районе Тюркоглу Кахраманмараша.
T.Аккоюн поблагодарил президента Азербайджана Ильхама Алиева и азербайджанский народ за оказанную поддержку.
Э.Мирзоев заявил, что они всегда будут рядом с братской страной: «Как всегда, мы будем поддерживать Турцию».