25 Հունվարի 2023 - 15:26
«Տեղին կլիներ հայկական կողմին կոչ անել՝ կատարել իր պարտավորությունները, վերջ տալ անօրինական գործունեությանը»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Twitter-ում գրել է՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն։ Նա նշել է, որ Լաչինի ճանապարհով ավելի քան 1000 մատակարարող մեքենաների անցումը Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջան՝ հերքում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի հունվարի 24-ի հայտարարությունը։
Նշենք, որ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Նեդ Փրայսը հունվարի 24-ին կայացած ճեպազրույցում Ադրբեջանին կոչ է արել՝ վերացնել Լաչինի ճանապարհի «շրջափակումը»։

• МИД Азербайджана ответил Госдепартаменту США
«Было бы уместно призвать армянскую сторону выполнить свои обязательства, положить конец незаконной деятельности!».
Как сообщает Armenia.Az, об этом в Twitter написал глава пресс-службы Министерства иностранных дел Азербайджана Айхан Гаджизаде. Он отметил, что проезд более 1000 автомобилей снабжения в Карабахский регион Азербайджана по лачинской дороге опровергает заявление Госдепартамента США от 24 января.
Отметим, что представитель Госдепартамента США Нед Прайс на брифинге 24 января призвал Азербайджан снять «блокаду» на лачинской дороге.