• Խանքենդիում տոնական համերգ է անցկացվել
Խանքենդիում՝ Աշխարհի ադրբեջանցիների համերաշխության օրվան և Նոր տարվան նվիրված տոնական համերգ է անցկացվել։
Այս մասին Report-ին հայտնել են՝ Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջանների Վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Տոնական համերգը, որը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 29-ին Զաֆեր (Հաղթանակ) հրապարակում «Ձմեռային հեքիաթ» տոնավաճառի շրջանակներում, կազմակերպվել և անցկացվել է ծառայության կողմից՝ Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչության աջակցությամբ։
Համերգին մասնակցել են հայտնի կատարողներ և երաժիշտներ։ Ելույթները տոնական մթնոլորտ են ստեղծել բնակիչների և այցելուների համար՝ ստեղծելով աշխույժ մթնոլորտ կենտրոնական հրապարակում։

30 Декабря 2025 - 09:50
В городе Ханкенди был организован праздничный концерт по случаю Дня солидарности азербайджанцев всего мира и Нового года.
Об этом Report сообщили в отделе по связям с общественностью Службы восстановления, строительства и управления в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах.
Отмечается, что праздничный концерт, состоявшийся 29 декабря в рамках ярмарки «Зимняя сказка» на площади «Зафер» (Победы), был организован и проведен Службой при поддержке Специального представительства президента Азербайджана в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах.
На концерте выступили известные исполнители и музыканты. Прозвучавшие композиции подарили жителям города и гостям праздничное настроение, создав оживленную атмосферу на центральной площади.