29 Դեկտեմբերի 2025 - 16:19
«Զիրա» մշակութային կենտրոնի էկոպարկի «Թյուրքական աշխարհ» արվեստի պատկերասրահում կազմակերպվել է «Ծաղիկների մեջ ապրած 10 տարիները» խորագրով ցուցահանդես: Կենտրոնի 10-ամյակի նախաշեմին կազմակերպված ցուցահանդեսում ներկայացվել են 6-ից 30 տարեկան նկարիչների և ուսուցիչների աշխատանքներ, որոնք կատարվել են գունագեղ նկարչության տեխնիկայով:
Report-ի փոխանցմամբ՝ ցուցահանդեսին մասնակցել են Բաքվի մեդիա կենտրոնի ղեկավար Արզու Ալիևան և Ալենա Ալիևան:
Արզու Ալիևան և Ալենա Ալիևան ծանոթացել են կենտրոնի գործունեությանը, դիտել ներկայացված աշխատանքները և լուսանկարվել հյուրերի և ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ:

• Арзу и Алена Алиевы на выставке в центре «Зиря»
В художественной галерее «Тюркский мир» в экопарке Культурного центра «Зиря» прошла выставка на тему «10 лет, прожитые в цветах». На выставке, организованной в преддверии 10-летия центра, представлены работы художников в возрасте от 6 до 30 лет и преподавателей, выполненные с использованием красочной техники живописи.
Как сообщает Report, в выставке приняли участие руководитель Бакинского медиацентра Арзу Алиева и Алена Алиева.
Арзу Алиева и Алена Алиева ознакомились с деятельностью центра, осмотрели представленные работы и сфотографировались с гостями и участниками выставки.