25 Դեկտեմբերի 2025 - 17:48
Բաքվի ռազմական դատարանում այսօր շարունակվել է՝ Հայաստանի քաղաքացիների դեմ հարուցված քրեական գործի վերաբերյալ դատավարությունը՝ մեղադրյալների եզրափակիչ ելույթներով։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, նիստում մեղադրյալ Լևոն Մնացականյանը հայտարարել է, որ համաձայն չէ իրեն առաջադրված մեղադրանքների հետ։ «Ես ինձ մեղավոր չեմ ճանաչում առաջադրված մեղադրանքներից ոչ մեկով»։ Նա նաև հրաժարվել է նախաքննության ընթացքում տված իր ցուցմունքից և խնդրել է դատարանին որոշում կայացնելիս հիմնվել միայն դատարանում իր ցուցմունքների վրա։
Մնացականյանը շնորհակալություն է հայտնել դատարանին՝ իր կարծիքը լիարժեք արտահայտելու հնարավորության համար և ներկայացրել է իր եռօրյա ելույթի 51 էջանոց տեքստը՝ դատավարության արձանագրության մեջ ներառելու համար։

25 Декабря 2025 - 16:12
Сегодняшний процесс в Бакинском военном суде по уголовному делу в отношении граждан Армении продолжился выступлениями обвиняемых с последним словом.
Как передает АЗЕРТАДЖ, на заседании подсудимый Левон Мнацаканян заявил, что не согласен с выдвинутыми против него обвинениями. «Я не признаю себя виновным ни по одному из предъявленных мне обвинений». Он также заявил, что отказывается от своих показаний, данных на предварительном следствии, и попросил суд при вынесении решения руководствоваться только его показаниями в суде.
Мнацаканян поблагодарил суд за предоставленную возможность полностью выразить свое мнение и представил для приобщения к протоколам заседания текст своего трехдневного выступления объемом в 51 страницу.