ՓակելՀՀ ՊՆ-ն հերքում է դեզինֆորմատորներին. Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը չեն կրակել
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հերքել է սոցիալական ցանցերում շրջանառվող հաղորդագրությունները այն մասին, որ Ադրբեջանի Զինված ուժերը կրակի են ենթարկել Նախչըվանի սահմանին գտնվող հայկական դիրքերը։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են հայկական ԶԼՄ-ները։
«Սա չի համապատասխանում իրականությանը, սա հերթական ապատեղեկատվություն է։ Ի՞նչ է սա, եթե ոչ պետության դեմ հիբրիդային արշավի դրսևորում», - գրել է Արամ Թորոսյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում։
Ավելի վաղ լրագրող Դավիթ Գալստյանը Ֆեյսբուքում հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 23-ի երեկոյան՝ ադրբեջանցի զինծառայողները, իբր, մի քանի անգամ կրակ են բացել սահմանին գտնվող հայկական դիրքերի վրա՝ ընդգծելով, որ նրա ստացած տեղեկությունների համաձայն՝ կրակոցները նշանառված չեն եղել։

ЗакрытьМинобороны Армении опровергает дезинформаторов: ВС Азербайджана не стреляли
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян опроверг распространяющиеся в социальных сетях сообщения о том, что азербайджанские Вооруженные силы обстреляли армянские позиции на границе Нахчывана.
«Это не соответствует действительности, это очередная дезинформация. Что это, если не проявление гибридной кампании против государства?», — написал Арам Торосян на своей странице в Facebook.
Ранее журналист Давид Галстян сообщил в Facebook, что вечером 23 декабря азербайджанские военнослужащие якобы несколько раз обстреляли армянские позиции на границе, подчеркнув, что, по полученной им информации, выстрелы не были прицельными.