24 Դեկտեմբերի 2025 - 17:57
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրան նախագահական գործունեության մեջ և քաջառողջություն։ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ուշադրության և շնորհավորանքի համար։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում գոհունակությամբ նշվել է՝ Իլհամ Ալիևի այցերը Թուրքիա և Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի այցերը Ադրբեջան, շոշափվել է այդ այցերի դերը՝ մեր երկրների միջև եղբայրության, բարեկամության և ռազմավարական դաշինքի զարգացման գործում։
Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը, հիշելով Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազի այցը Ադրբեջան, ընդգծել է՝ Բաքվում կայացած Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 12-րդ նիստի հաջող արդյունքները։

24 Декабря 2025 - 16:18
Как передаёт Armenia.Az, об этом говорится в сообщении пресс-службы главы АР. Реджеп Тайип Эрдоган поздравил Ильхама Алиева с днём рождения, пожелал ему успехов в президентской деятельности и крепкого здоровья. Ильхам Алиев поблагодарил за внимание и поздравление.
В ходе телефонного разговора с удовлетворением были отмечены визиты Ильхама Алиева в Турцию и Реджепа Тайипа Эрдогана в Азербайджан, затронута роль этих визитов в развитии братства, дружбы и стратегического союзничества между нашими странами.
Реджеп Тайип Эрдоган, напомнив о визите в Азербайджан вице-президента Турции Джевдета Йылмаза, подчеркнул успешные результаты состоявшегося в Баку 12-го заседания совместной межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Турцией.