• Թուրքական ընկերությունները Ղարաբաղում իրականացրել են ավելի քան 5 միլիարդ դոլարի նախագծեր. Էմրե Բոլաթ
23 Դեկտեմբերի 2025 - 14:44
Թուրքական ընկերությունները ներդրում են ունեցել Ղարաբաղի վերականգնման գործում՝ իրականացնելով ավելի քան 5 միլիարդ դոլարի նախագծեր։
Ըստ APA-ի, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի առևտրի նախարար Էմրե Բոլաթը՝ ելույթ ունենալով Բաքվում անցկացվող Թուրք-ադրբեջանական 2-րդ ներդրումային ֆորումում։
Նա նշել է, որ թուրքական ընկերությունները մինչ օրս նշանակալի դեր են խաղացել Ադրբեջանում, մասնավորապես՝ Ղարաբաղի ազատագրված շրջանների վերականգնման գործում։

• Эмре Болат: Турецкие компании реализовали проекты в Карабахе на более чем пять миллиардов долларов
23 Декабря 2025 - 12:05
Турецкие компании внесли вклад в восстановление Карабаха проектами на сумму более 5 миллиардов долларов.
Как сообщает АПА, об этом заявил министр торговли Турции Эмре Болат, выступая на II Азербайджано-Турецком инвестиционном форуме в Баку.
Он отметил, что турецкие компании до настоящего времени сыграли важную роль в Азербайджане, особенно в восстановлении освобождённых от оккупации районов Карабаха.