• Կուբանիչբեկ Օմուրալիևը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին
Թյուրքական պետությունների կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Կուբանիչբեկ Օմուրալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, նամակում ասվում է.
«Հարգելի պարոն նախագահ։
Թույլ տվեք անձամբ իմ և Թյուրքական պետությունների կազմակերպության քարտուղարության աշխատակիցների անունից սրտանց շնորհավորել Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Գոհունակությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումը այս տարվա հոկտեմբերի 7-ին Թյուրքական պետությունների կազմակերպության 12-րդ գագաթնաժողովում պատմական և գեղեցիկ ադրբեջանական Գաբալա քաղաքում։ Հավատում եմ, որ Թյուրքական պետությունների կազմակերպությունում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահության ընթացքում մեր կազմակերպությունը կշարունակի ամրապնդվել և զարգանալ։
Խորին երախտագիտություն եմ հայտնում Ձեզ մեր կազմակերպության շրջանակներում համագործակցության զարգացման գործում Ձեր ներդրման համար»։

• Кубанычбек Омуралиев поздравил Ильхама Алиева
Генеральный секретарь Организации тюркских государств Кубанычбек Омуралиев направил поздравительное письмо президенту Азербайджану Ильхаму Алиеву.
Как передает Armenia.Az, в письме отмечается:
«Уважаемый господин Президент.
Позвольте от себя лично и от имени коллектива Секретариата Организации тюркских государств сердечно поздравить Вас с днем рождения.
С удовольствием вспоминаю нашу встречу 7 октября этого года в рамках 12-го Саммита Организации тюркских государств в историческом и прекрасном азербайджанском городе Габала. Верю, что в период председательства Азербайджанской Республики в Организации тюркских государств наша организация будет и дальше укрепляться и развиваться.
Выражаю Вам глубокую благодарность за вклад в развитие сотрудничества в рамках нашей организации.
Еще раз поздравляю Вас с днем рождения, желаю Вашему превосходительству здоровья и новых успехов в деятельности во имя развития Азербайджанской Республики».