• Շավքաթ Միրզիյոևը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Ուղերձում Շավքաթ Միրզիյոևը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
«Ձեր խորը գիտելիքների և պետական կառավարման ոլորտում հարուստ փորձի, Ձեր հեռատես, իմաստուն և ռացիոնալ քաղաքականության շնորհիվ ոչ միայն վերականգնվել է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, այլև ավելի ու ավելի է ամրապնդվում երկրի դիրքը միջազգային ասպարեզում, ինչը անսահման ուրախություն է պատճառում մեզ։ Այս առումով, ես կցանկանայի հատկապես ընդգծել, որ Ձեր կողմից առաջ քաշված կարևոր տարածաշրջանային և գլոբալ նախաձեռնությունները լայն աջակցություն են վայելում միջազգային հանրության կողմից։
Մեր բարեկամական և եղբայրական երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության և դաշինքի ամրապնդման Ձեր վճռական ջանքերի շնորհիվ՝ երկկողմ կապերը հասել են բոլորովին նոր մակարդակի։
Հարգելի Իլհամ Հեյդար օղլու, ես խորապես համոզված եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի և ամենաբարձր մակարդակով ակտիվ ու կառուցողական երկխոսության շնորհիվ՝ մեր բազմակողմանի և երկարաժամկետ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ հանուն մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների բարօրության», - ասվում է ուղերձում։

• Шавкат Мирзиёев поздравил Ильхама Алиева с днём рождения
«Мы высоко ценим Вас как истинного патриота и самоотверженного сына братского азербайджанского народа, мудрого и преданного руководителя, выдающегося государственного деятеля современности, политика, завоевавшего большое уважение и авторитет на международной арене.
Благодаря Вашим глубоким знаниям и богатому опыту в государственном управлении, Вашей дальновидной, мудрой и рациональной политике была не только восстановлена территориальная целостность Азербайджана, но и все более укрепляются позиции страны на международной арене, что безгранично радует нас. В этой связи хотел бы особо подчеркнуть, что выдвинутые Вами важные региональные и глобальные инициативы находят широкую поддержку со стороны мирового сообщества.
Благодаря Вашим решительным усилиям на пути укрепления стратегического партнёрства и союзничества между нашими дружественными и братскими странами, двусторонние связи поднялись на совершенно новый качественный уровень.
Уважаемый Ильхам Гейдар оглу, я твердо убежден, что благодаря нашим совместным усилиям, активному и конструктивному диалогу на высшем уровне наше многоплановое и долгосрочное сотрудничество и впредь будет развиваться во имя благополучия двух братских народов», — говорится в письме.