19 Դեկտեմբերի 2025 - 20:27
«Այստեղ ներկայացվել են ռազմական հանցագործություններ: Անկեղծ ասած, այս հանցագործությունների մեծ մասի մասին ես իմացել եմ այստեղ»:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է մեղադրյալ Արայիկ Հարությունյանը Բաքվի ռազմական դատարանում իր եզրափակիչ խոսքում:
«Ես շատ լավ տեղեկացված մարդ եմ: Բայց ես այստեղ եմ իմացել Քելբաջարի թունելում տեղի ունեցած միջադեպի և Բեյլիք Բաղիում տեղի ունեցած իրադարձությունների մասին: Իհարկե, սրանք ռազմական հանցագործություններ են, և կան դրանց համար պատասխանատուներ: Եթե նրանք չեն պատժվել այս աշխարհում, ապա իրենց արարքների համար կպատժվեն այն աշխարհում», - հայտարարել է Հարությունյանը:

19 Декабря 2025 - 15:27
«Здесь были представлены военные преступления. Честно говоря, о большинстве этих преступлений я узнал именно здесь».
Как передаёт АЗЕРТАДЖ, об этом заявил обвиняемый Араик Арутюнян, выступая с последним словом на заседании в Бакинском военном суде.
«Я очень информированный человек. Но о происшествии в туннеле в Кяльбаджаре и событиях в Бейлик багы я узнал здесь. Конечно, это военные преступления, по которым есть свои виновные. Если они не понесли наказания в этом мире, они будут наказаны за свои деяния в мире ином», — заявил Арутюнян.