• Ագրոբիզնեսի փառատոներում վաճառքը գերազանցել է ութ միլիոն մանաթը. Մաջնուն Մամեդով
Report-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է գյուղատնտեսության նախարար Մաջնուն Մամեդովը ագրոբիզնեսի փառատոներին նվիրված փակման միջոցառման ժամանակ։
Նա նշել է, որ վերջին տարիներին կարևոր քայլեր են ձեռնարկվել գյուղատնտեսական արտադրության արդյունավետությունը բարձրացնելու, նորարարական տեխնոլոգիաներ ներդնելու և ֆերմերների համար ֆինանսա-տեխնիկական ռեսուրսների հասանելիությունը հեշտացնելու ուղղությամբ։
«Այս տարի 28 շրջաններում անցկացվել է ընդհանուր առմամբ 32 փառատոն, որոնց մասնակցել է ավելի քան 400 000 ֆերմեր և ձեռնարկատեր, իսկ վաճառքը գերազանցել է ութ միլիոն մանաթը», - ասել է նա։

17 Декабря 2025 - 14:01
Как сообщает Report, об этом заявил министр сельского хозяйства Меджнун Мамедов на заключительном мероприятии, посвященном фестивалям агробизнеса.
По его словам, в последние годы предприняты важные шаги по повышению эффективности производства в сельском хозяйстве, внедрению инновационных технологий и упрощению доступа фермеров к финансово-техническим ресурсам.
«В этом году в 28 районах проведено в общей сложности 32 фестиваля, на которых приняли участие более 400 тыс. фермеров и предпринимателей, объем продаж превысил 8 млн манатов», — сказал он.