• Բաքուն կհյուրընկալի Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության միջոցառումը
Բաքվում դեկտեմբերի 9-11-ը կանցկացվի՝ Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ICAO) միջոցառումը։
Report-ի փոխանցմամբ, Պետական քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությունը արդեն սկսել է միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքները։
Տեղեկատվության համաձայն, միջոցառման ֆինանսավորման ժամանակ հաշվի կառնվի՝ «Պետական բյուջեից ֆինանսավորվող կազմակերպությունների կողմից միջազգային և ազգային միջոցառումների անցկացման, ինչպես նաև արտասահմանյան պատվիրակությունների և պաշտոնյաների ընդունելության և սպասարկման համար պետական բյուջեից միջոցների տրամադրման և ծախսման կանոնակարգը» հաստատելու մասին՝ Նախարարների կաբինետի 2008 թվականի նոյեմբերի 4-ի որոշումը։

• Баку примет мероприятие Международной организации гражданской авиации
9-11 декабря в Баку пройдет мероприятие Международной организации гражданской авиации (International Civil Aviation Organization — ICAO).
Как сообщает Report, Государственное агентство гражданской авиации уже начало подготовку к мероприятию.
Согласно информации, при финансировании мероприятия будет учитываться решение Кабинета министров от 4 ноября 2008 года об утверждении «Правил предусмотрения и расходования средств из государственного бюджета на проведение международных и республиканских мероприятий организациями, финансируемыми из государственного бюджета, а также на прием и обслуживание иностранных делегаций и официальных лиц».