24 Նոյեմբերի 2025 - 16:37
«Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում կկազմակերպվեն՝ մշտական հիմունքներով ՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների ու փորձագետների փոխադարձ այցելություններ Բաքու և Երևան։
Report-ի փոխանցմամբ, այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսում հայտարարել է՝ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների խմբի անդամ Արեգ Քոչինյանը, ով նոյեմբերի 21-22-ը չորս հոգուց բաղկացած խմբի կազմում այցելել էր Բաքու։
Նա նշել է, որ այցի կազմակերպման և անվտանգության ապահովման գործում ներգրավված են եղել՝ ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Ադրբեջանի համապատասխան մարմինները. «Մենք հարցրեցինք մեր ադրբեջանցի գործընկերներին, թե ինչպես են իրենց զգում Երևանում։ Նրանք պատասխանեցին, որ այն լիովին անվտանգ է։ Նույնը կարող եմ ասել նաև մեր անվտանգության մասին»

24 Ноября 2025 - 16:37
В рамках инициативы «Мост мира» будут организованы взаимные визиты в Баку и Ереван представителей гражданского общества и экспертов Азербайджана и Армении на постоянной основе.
Как передает Report, об этом сегодня на пресс-конференции заявил член группы представителей гражданского общества Арег Кочинян, посетивший Баку 21-22 ноября в составе группы из четырех человек.
Он отметил, что как в Армении, так и в Азербайджане в организации визита и обеспечении безопасности участвовали соответствующие структуры: «Мы спросили наших азербайджанских коллег, как они себя чувствуют в Ереване. Они ответили, что вполне безопасно. То же самое я могу сказать и о нашей безопасности».