24 Նոյեմբերի 2025 - 16:19
Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև տրանսպորտին, հաղորդակցական և էներգետիկ գործընկերության հարցերը քննարկվել են երկու երկրների ուղեղային կենտրոնների՝ Շուշայի առաջին ֆորումի շրջանակներում:
Report-ի փոխանցմամբ, քննարկումները տեղի են ունեցել՝ «Տրանսպորտի, հաղորդասկցույան և էներգետիկ գործընկերության գործոնները ադրբեջանա-թուրքական համագործակցության մեջ» խորագրով պանելային նիստի ժամանակ։
Նիստին մասնակցել են՝ Տնտեսական բարեփոխումների և հաղորդակցությունների վերլուծության կենտրոնի գործադիր տնօրենի տեղակալ Ռամիլ Հուսեյնը, Թուրքական հետազոտական հիմնադրամի (TAV) փոխնախագահ Էնես Բայրաքլըն, Կովկասի միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի նախագահ Արազ Ասլանլըն, ինչպես նաև Խազար համալսարանի պատմության և հնագիտության ամբիոնի վարիչ Թելման Նուսրեթօղլուն։

24 Ноября 2025 - 16:19
Вопросы транспортно-коммуникационного и энергетического партнерства Азербайджана и Турции обсуждались в ходе первого Шушинского форума мозговых центров двух стран.
Как сообщает Report, дискуссии прошли на панельной сессии, посвященной теме «Факторы транспортно-коммуникационного и энергетического партнерства в азербайджано-турецком сотрудничестве».
В работе сессии приняли участие заместитель исполнительного директора Центра анализа экономических реформ и коммуникаций Рамиль Гусейн, вице-президент Турецкого исследовательского фонда (TAV) Энес Байраклы, председатель Центра международных отношений и стратегических исследований Кавказа Араз Асланлы, а также заведующий кафедрой истории и археологии Университета Хазар Тельман Нусретоглу.