• Լոզանա Վասիլևան՝ Բաքվի և Սոֆիայի միջև համագործակցության մասին
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը՝ հղում անելով Բուլղարիայի գյուղատնտեսության և պարենի նախարարությանը, այս մասին Սոֆիայում կայացած Բուլղարա-ադրբեջանական միջպետական տնտեսական համագործակցության կոմիտեի 7-րդ նիստում հայտարարել է փոխնախարար Լոզանա Վասիլևան։
Նա նշել է, որ գյուղատնտեսությունը ոչ միայն ավանդական, այլև խոստումնալից ոլորտ է, որտեղ երկու կողմերն էլ կարող են արդյունքների հասնել՝ փոխանակելով գիտելիքներ, տեխնոլոգիաներ և լավագույն փորձ։
«Մենք կարող ենք համախմբել մեր ջանքերը մի շարք ոլորտներում, այդ թվում՝ գյուղատնտեսական գիտության և տեխնիկայի, կայուն ձկնորսության կառավարման և ձկան առևտրի զարգացման ոլորտներում», - հավելել է նա։

• Лозана Василева о сотрудничестве Баку и Софии в агросекторе
Как сообщает Trend со ссылкой на Министерство сельского хозяйства и продовольствия Болгарии, об этом сказала замминистра Лозана Василева на 7-й сессии Болгарско-Азербайджанского Межгосударственного комитета по экономическому сотрудничеству, которая проходила в Софии.
Она отметила, что сельское хозяйство – это не только традиционный, но и перспективный сектор, в котором обе стороны могут добиться результатов, обмениваясь знаниями, технологиями и хорошими практиками.
«Мы можем консолидировать наши усилия в ряде областей, включая сотрудничество в области сельхознауки и техники, аквакультуры, устойчивого рыбохозяйственного управления, развития рыбной торговли», — добавила она.