• Հաջիևը գրառում է արել Ջաբրայիլ և Զանգիլան ուղևորության մասին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը գրառում է արել դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների հետ Ջաբրայիլ և Զանգիլան շրջաններ կատարած ուղևորության մասին։
«Մենք դիվանագիտական կորպուսի անդամների հետ միասին այցելում ենք Ջաբրայիլի և Զանգիլանի շրջաններ՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի հետքերով: Մեր ճանապարհորդության առաջին կանգառը Հորովլու գյուղն է։ Այցի ընթացքում կկենտրոնանանք Զանգեզուրի միջանցքի շինարարության, ինչպես նաև տարածաշրջանում իրականացվող երկաթուղու և ավտոմայրուղու շինարարության նախագծերի վրա։ 2020 թվականի Հայրենական պատերազմի ավարտից ի վեր սա մեր 20-րդ ուղևորությունն է ազատագրված տարածքներ դիվանագիտական կորպուսի անդամների հետ», - գրել է Հաջիևը։

31 Октября 2025 - 11:27
Помощник президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев поделился публикацией с поездки в Джебраильский и Зангиланский районы вместе с членами дипломатического корпуса.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу Гаджиева в социальной сети Х.
«Мы посещаем Джебраильский и Зангиланский районы вместе с членами дипломатического корпуса, следуя по стопам президента Ильхама Алиева. Первая остановка нашего путешествия – село Хоровлу. В ходе визита мы уделим основное внимание строительству Зангезурского коридора, а также реализуемым в регионе проектам по строительству железной дороги и автомагистрали. С момента окончания Отечественной войны 2020 года это наш 20-й визит на освобожденные территории вместе с членами дипломатического корпуса», – написал Гаджиев.