• Բաքուն և Աբու Դաբին ամրապնդում են համագործակցությունը. Ասադովը հանդիպել է Գոբաշի հետ
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային ազգային խորհրդի նախագահ Սաքր Գոբաշի հետ։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով նախարարների կաբինետին։
Բաքվում կայացած հանդիպման ժամանակ նշվել է, որ այս տարվա սեպտեմբերին «Ադրբեջանի Հանրապետության և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների միջև համապարփակ ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագրի» ստորագրմամբ հարաբերությունները նոր փուլ են մտել։
Կողմերն ընդգծել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում երկու երկրների միջև արդյունավետ համագործակցության և փոխադարձ աջակցության շարունակականության կարևորությունը։
Հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և ԱՄԷ-ի միջև փոխշահավետ համագործակցության հեռանկարները առևտրի, տնտեսության, ներդրումների, վերականգնվող էներգիայի, նավթագազային, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության և այլ ոլորտներում։

31 Октября 2025 - 09:49
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с председателем Федерального национального совета ОАЭ Сакром Гобашем.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Кабинет министров.
На встрече в Баку было отмечено, что с подписанием в сентябре этого года «Совместной декларации о всесторонних стратегических партнерских отношениях между Азербайджанской Республикой и Объединенными Арабскими Эмиратами» отношения вступили в новый этап.
Стороны подчеркнули важность продолжения эффективного сотрудничества и взаимной поддержки между двумя странами в рамках международных организаций.
На встрече обсуждались перспективы взаимовыгодного сотрудничества между Азербайджаном и ОАЭ в торгово-экономической, инвестиционной сферах, в областях возобновляемой энергетики, нефтегазовом секторе, информационных технологий, искусственного интеллекта и других областях.